Ikonka v menu: Trávník
Přístupný od 0 is levelu.
Základní biom, který mají na začátku všechny ostrovy. Biom disponuje především dobrým spawnem zvířat. V tomto biomu se také mohou spawnovat koně a oslové. Planiny jsou také nejvhodnějším místem k získání včel, kdy je 5% šance na spawn úlu na dubu nebo bříze. Biom je také bohatý na květiny. Tráva a voda zde mají klasický odstín.
Ikonka v menu: Písek
Přístupný od 100 is levelu.
Pustý teplý biom. Led zde taje a neprší zde. Z pasivních mobů se zde spawnují pouze králíci (zlaté barvy). Poušť je jediným biomem, kde se spawnují pouštní zombie, a to na úkor těch klasických. Tráva zde má vybledlou barvu, voda klasickou.
Ikonka v menu: Sazenice smrku
Přístupný od 200 is levelu.
Tento biom je stejně jako planiny velmi bohatý na zvířata. Ovce z nich mají nejvyšší % šance na spawn. Les je také jediným biomem, kde lze získat vlka. Také tento biom je velmi bohatý na květiny. Tráva je zde tmavší, voda má klasický odstín.
Ikonka v menu: Leknín
Přístupný od 300 is levelu.
Další velmi užitečný biom. V tomto biomu se spawnují Slimové, a to mezi úrovní 50-70. Na spawn slimů má dopad také měsíc a jeho fáze – při úplňku se spawnují ve velkém počtu, naopak při měsíci v novu se nespawnují vůbec. Bažiny jsou také velmi bohaté na květiny. Voda zde má nahnědlou barvu, trávník tmavou.
Ikonka v menu: Kakao
Biom disponuje především krásně zelenou trávou. V Jungli se spawnují Oceloti, Papoušci a Pandy. Při rybaření se v tomto jako jediném biomu dá chytit bambus nebo kakao. Voda zde má klasickou barvu.
Ikonka v menu: Kbelík s vodou
Jak již název biomu napovídá, jedná se o vodní biom. Oceán je upřednostňován při stavbě farmy na Chobotnice, které se zde spawnují v hojném počtu. V oceánech se také spawnují Tresky a Losos. Nepřátelský mob typický pro oceán je Utopenec, ze kterého padá měď. Stejně tak zde lze narazit na Delfíny. Tráva má v oceán biomu vybledlou barvu, voda klasickou.
Ikonka v menu: Mořská houba
Nenápadný, za to ale velmi užitečný biom pro pravé ZOO fanoušky. V tomto biomu se jako v jediném spawnují roztomilé želvy. Jiní pasivní mobové se v tomto biomu nespawnují. Tráva i voda zde mají klasickou barvu.
Ikonka v menu: Hlava Ledního mědvěda
Klasické Planiny pokryté sněhem. Spawnuje se zde Lední medvědi a králíci (Bílý, nebo černobílý). Trávník má vybledlý nádech a voda je klasicky modrá měnící se v led.
Ikonka v menu: Hlína
Tajga se řadí ke studeným biomům. Déšť a sníh se zde mění v závislosti na výšce (pod úrovní 120 prší, od úrovně 120 a výše sněží). V tajze jako jediném biomu lze narazit na Oranžové lišky. Také se zde spawnují Králíci (50% hnědí, 40% strakatí a 10% černí). Mimo to se i zde může spawnout vlk. Trávník zde má vybledlý nádech a voda je klasicky modrá.
Ikonka v menu: Papír
Biom disponuje prakticky stejnými vlastnostmi jako Tundra, pouze s tím rozdílem, že zde sněží v jakékoliv výšce a místo ledních medvědů se zde spawnují Polární lišky. Mimo jiné zde lze narazit na Vlka. Voda zde zamrzá. Trávník je vybledlý.
Ikonka v menu: Modrý koberec
Spíše technický biom na použití u farem. Z pasivních mobů se zde spawnují pouze Chobotnice a Lososi. Z nepřátelských mobů se zde spawnuje například Utopenec. Tráva je zde vybledlá, voda klasická.
Ikonka v menu: Houba
Přístupný od 1000 is levelu.
Unikátní biom pro hráče skyblocku. V tomto biomu se nespawnuje žádný nepřátelský mob. Z přátelských se zde na podhoubí spawnují Houbokrávy. Tráva zde má sytě zelenou barvu, voda klasickou.
Ikonka v menu: Sazenice akácie
Jeden z teplejších biomů. Tráva zde má vybledlou, sušší barvu. V savanách se spawnují mimo jiné Koně, Oslové a Lamy. Voda také zde má klasickou barvu.
Ikonka v menu: Mořská tráva
Další z mořských biomů. V tomto biomu lze narazit na tyto pasivní moby: Delfín, Chobotnice, Treska, Čtverzubec a Tropické ryby. Kliknutím kostní moučkou pod vodou lze získat mořskou trávu a chaluhy. Voda zde má teplejší barvu s lehkým nádechem tyrkysové. Tráva vybledlou.
Ikonka v menu: Tropická ryba
Biom s krásně tyrkysovou barvou vody. V tomto biomu jako jediném z mořských lze farmit Korály (klikáním kostní moučkou na bloky pod vodou) a Ohnivky (klikáním kostní moučkou na bloky korálů). Spawnují se zde stejní mobové jako v oceánu vlažném, pouze bez Tresek. Tráva je zde vybledlá.
Ikonka v menu: Květina
Především technický biom, který má velmi blízko k planinám. Mimo mnoha různých květin se zde generují Včelí úly, avšak s nižší šancí než v planinách.
Ikonka v menu: Zařící bobule
Biom, ve kterém se spawnují netopýři, svítící chobotnice, tropické ryby a hlavně axolotlové, kteří se v jiném biomu přirozeně nespawnují. Tráva i voda zde mají normální barvu.
Ikonka v menu: Hlava kozy
Přirozeně se zde spawnují kozy a králící. Studený Biom, ve kterém sněží a zamrzá voda. Trávník zde má vybledlý nádech a voda je klasicky modrá.
Ikonka v menu: Karmínové podhoubí
Biom s načervenalým pozadím. Jedná se o celkem nebezpečný biom s vysokým spawnem hoglinů a piglinů. Je ideálním ke stavbě hoglin farmy.
Ikonka v menu: Přízračné podhoubí
Jediný netherový biom, ve kterém se nespawnují žádní nepřátelští mobové, pouze 1 neutrální – enderman.
Ikonka v menu: Netherová suť
Biom velmi bohatý na spawn Pigmanů. Ideální na farmu na zlato nebo shnilé maso. Díky serverovým nastavením se na Netherových cihlách (nether brick) může místo pigmana spawnout Blaze nebo Wither skeleton. V malém množství se v tomto biomu může spawnout Magma slizoun.
Ikonka v menu: Písek duší
Díky tomuto biomu se i v netheru můžou spawnovat Kostlivci. Mimo jiné je tento biom bohatý na spawn Ďasů. Plačtivé údolí poznáš dle tyrkysového pozadí.
Ikonka v menu: Basalt
Jeho hlavní předností je vysoký spawn Magma cube a žádný spawn Piglinů a Endermanů. Pozadí je našedlé a padá zde popel.