Systém úloh #

Jsme si plně vědomi, že úlohy na skyblock bezesporu patří. Jsou skvělým přísunem materiálu, ať už na začátku, tak také v pozdějších stádiích hry. My jsme se ale rozhodli je trochu více vylepšit. Díky úlohám lze na serveru získat různé příkazy, ranky a nebo spawnery. Pojďme se na ně společně podívat.

Zapnutí úloh #

Abychom ti ulehčili zapínání a plnění jednotlivých úloh, tak jsme je zapnuli už prvním připojením na server. Tím pádem se automaticky plní, ať už těžíš, kácíš dřevo nebo pokládáš bloky. Nemusíš se zkrátka starat o to, jestli je vůbec daná úloha zapnutá. Jedinou výjimkou jsou úlohy z kategorie farmaření a odevzdávání, kde je třeba odevzdávání itemů potvrdit kliknutím. To, jestli jsou úlohy zapnuté si můžeš zkontrolovat tak, že požadovaná úloha bude znázorněna enchant animací.

Kategorie úloh #

Menu s úlohami otevřeme příkazem /q nebo /quests.

Otevře se nám menu s kategoriemi. Pěkně rozdělené dle činností, aby jsme ulehčili hledání mezi 468 úlohami, které u nás na serveru najdeš.

Máme na serveru celkem 9 kategorií úloh. Zleva: těžení, kácení, farmaření, zabíjení monster, chovná zvěř, rybaření, odevzdávání, nether úlohy a Premiovou kategorii.

Kategorie horník #

Všechny úlohy v této kategorii jsou postaveny na tzv. Jobs systému. To znamená, že zde žádné itemy neodevzdáváš, o tvůj těžce nakopaný kámen nepřijdeš. Naopak, úlohy pečlivě počítají, kolik itemů rozbiješ a dle toho se plní. V této kategorii nalezneš sérii celkem 45 úloh na kamení, kámen, břidlici, čedič nebo netherovou suť. Prakticky vše, co generátory na serveru nabízí.

Kategorie dřevorubec #

Velmi podobná kategie jako težení, pouze s tím rozdílem, že se zde jedná a všechny druhy dřeva. I zde se žádné itemy neodevzdávají, všechny ti zůstanou. V této kategorii se nachází série celkem 72 úloh na dřevo dubové, březové, tropické, smrkové, akáciové, kořenovníkové, tmavého dubu a třešně.

Kategorie farmář #

Kategorie s celkem 108 úlohami na veškeré zemědělské produkty. Na rozdíl od ostatních kategorií se zde předměty odevzdávají a odměnou ti budou emeraldy, nebo vzácný písek a hlína. U této kategorie je také potřeba splnění úlohy potvrdit kliknutím.

Kategorie zabiják #

Další kategorie, ve které nemusíš odevzdávat žádné itemy. Úlohy se plní automaticky zabíjením příšer. Kategorie s celkem 54 úlohami na zabíjení ať už třeba kostlivců, tak také shulkerů a nebo dokonce witherů. Za většinu úloh jsou odměnou emeraldy.

Kategorie chovatel #

Celkem 36 úloh na chovnou zvěř. Od stříhání ovcí, dojení krav, sbírání vajec, medu tak třeba i množení. Některé úlohy v této kategorii jsou odevzdávací, tudíž je třeba před splněním odkliknout. Jedná se především o úlohy s masem.

Kategorie rybaření #

Kategorie pro opravdové milovníky ryb. Celkem 45 úloh na téma rybaření, sekání ledu nebo třeba sbírání ulit, chaluh, inkoustu nebo leknínů.

Kategorie odevzdávání #

Mix celkem 36 úloh ze všech spekter minecraftu. Tato kategorie je zejména určená na zbavování se “nepotřebných předmětů” a nebo výměnu za potřebnější.

Kategorie pekelných úloh #

Kategorie zaměřená na suroviny z netheru. Jedná se o sérii celkem o 54 úloh na téma nether. Od kácení stromů, stříhání lián nebo sbírání kořínků. Za většinu úloh je odměna hlína a emeraldy.

Kategorie premium #

Kategorie s největšími odměnami v podobě příkazů. V této kategorii se nachází celkem 18 úloh na pokládání bloků, za které budeš odměněn příkazy. Mrkni na tento článek pro informace o premiových úlohách https://goldskyblock.cz/wiki/premiove-ulohy/. Dále se zde nachází série 9 úloh na aktivitu a dalších 9 na hlasování. V obou těchto úlohách se dá získat vzácná ultra bedna.

Unlimited úlohy #

V mnoha kategoriích se nachází tzv. Unlimited úlohy. Tyto úlohy se pyšní především tím, že se dají nekonečně častokrát opakovat a tudíž jsou nekonečným zdrojem surovin. V některých případech je ale na těchto úlohách cooldown (časové omezení), takže jdou splnit například jednou za 8 hodin.

Konec řádku značí přístupnou unlimited úlohu.

Pokud jsou úlohy udělané jako série na jeden řádek v menu, tak prvních 8 úloh je neopakovatelných, ale 9. unlimited úloha je opakovatelná.

Progrese úloh #

Pokud bys chtěl/a zjistit, jak si vedeš úlohách, lze to jednoduše zjistit. Stačí najet myší na požadovanou úlohu a kromě zadání a odměny se ti také zobrazí aktuální progrese.