Další vychytávky

Stojany na brnění #

Úprava stojanů na brnění nesmí na našem serveru chybět. Díky tomu přivedeš své stavby k úplné dokonalosti. Zde se fantazii meze nekladou. S armorstandy jde vytvořit opravdu cokoliv – oblékat, dávat předměty do obou rukou, měnit velikost, podstavce, názvy a mnoho dalšího.

Armorstandy lze bez omezení upravovat od splnění úlohy Veterán. Úpravy armorstandů jsou bez jakýchkoliv poplatků a omezení.

Menu s armorstandy otevřeme kliknutím na armorstand se shiftem nebo příkazem /armorstand near – který otevře editor nejbližšího armorstandu. Příkaz /armorstand last otevře posledně editovaný armorstand.

Pro úpravu doporučujeme použít /armorstand near spolu s natočením se na stranu, abychom na armorstand viděli a mohli sledovat jeho úpravy i bez zavírání menu, viz obrázek:

Indikátor tmy #

Díky příkazu /spawning můžeš zjistit, zda-li se na tvém ostrově nenachází nějaké tmavé místo, na kterém by se mohla spawnout příšera. Už žádné hledání v nepřehledné F3.

Indikátory mají dva typy:

Žlutá barva – Potenciání mob se může spawnout pouze v noci. Přes den na blok svítí slunce.

Červená barva – Monstum se může spawnout jak za dne, tak také v noci.

Pokud blok nemá žádné označení, tak se na něm nemůže žádná příšera spawnout.

Výtahy #

Pro hru na skyblocku nesmí chybět výtahy, které tě rychle dopraví nahoru či dolů. Na serveru máme výtahy, které umí rozpoznat také patra.

Výtah vytvoříme textem [Elevator] na prvním řádku cedulky. Na další řádky si můžeme napsat jakýkoliv text (například jaké patro apod.)

Nahoru výtahy teleportují kliknutím na cedulku, dolů kliknutím se shiftem.

Ukázka výtahů a fungování. Všimni si používání shiftu.

Shulkery #

U nás na serveru máme skvělou vychytávku, kterou si mnoho hráčů oblíbilo – a to otevírání shulkerů kliknutím do prázdna se shulkerem v ruce. Už žádné zdlouhavé pokládání a odkopávání shulkerů.

Včelí úly #

V minecraftu zatím není žádný nástroj, kterým zjistit, kolik je v daném úlu včel. Proto na serveru máme jednoduchý způsob, jak to zjistit – stačí kliknout pravým tlačítkem myši na včelí úl/hnízdo a ukáže se nám, kolik se v něm nachází včel a medu.

Obrazy #

Konec klikání a ničení obrazů, aby jsi získal/a ten, který se ti bude líbit nejvíce. Stačí na položený obraz kliknout pravým tlačítkem a se shiftem, což započne editování. Kolečkem myši poté posouváme obrazy, dokud si nevybereme ten, který se nám hodí nejvíce. Po vybrání klikneme někam na zem, aby se editování zrušilo.

Hlavy z mobů #

Každému hráči může padnout z moba jeho hlava – a to s 1% šancí.

Hlavy mají v popisku jméno hráče, který danou hlavu získal.

Seznam hlav – získáš je všechny?

Sedání si #

Každý člověk má právo sedět! A to i u nás na serveru. Pomocí příkazu /sit nebo kliknutím prázdnou rukou na půlblok/schod si lze na něj sednou. Pomocí příkazu si lze sednout na jakýkoliv blok – i celý.

Šťastné hodinky #

Každý den (i několikrát) probíhají na serveru šťastné hodinky. Díky těm získáš v daných aktivitách dvojité dropy. Každá šťastná hodina trvá přesně 60 minut. Pokaždé se náhodně vylosuje jiná – může se tedy stát, že 2x za den bude např. těžení, nebo také že týden třeba nebude. Vše je na náhodném losování.

Šťastné hodinky probíhají od pondělí do pátku od 16:00 do 17:00 a od 21:00 do 22:00.
O víkendu (sobota a neděle) a o prázdninách probíhají od 12:00 do 13:00, 16:00 – 17:00 a 21:00 – 22:00.

Typy #

Kácení – Při kácení získáváš dvojité dropy ze všech druhů stromů. Vztahuje se na dub, břízu, akácii, tropické dřevo, smrk, kořenovník, tmavý dub a stromy z netheru (přízračný a karmínový).

Těžení – Při těžení padají dvojité dropy v generátoru. Vztahuje se na všechny “kameny”, ne však na cenné rudy. Dvojité dropy padají u kamene, kamení, čediče, černokamene, břidlice, břidlicového kameniva, netherové suti, tufu a kalcitu.

Zabíjení – Dvojité dropy ze zabíjení zvířat nebo příšer. Vztahuje se na veškeré dropy, kromě witherových hlav a netherové hvězdy.

Databáze hlav #

Pro hráče, kteří splní úlohu na získání hlav, se také odemkne databáze hlav. Tato databáze obsahuje více než 38 000 hlav, které si můžeš koupit za pouhý jeden emerald.

Databáze hlav se otevře příkazem /heads.

Pokud chceš hledat nějakou určitou hlavu, například krávu – /heads search cow.

Menu databáze je rozděleno dle kategorií, ve kterých lze listovat. V levém dolním rohu jsou také hlavy aktuálního období (například Halloween, Vánoce, Léto apod.)

Hlasování #

Pomocí hlasování můžeme ve hře získat spoustu odměn ve vote bedně na /spawn. Mimo to lze také soupeřit mezi ostatními hráči v počtu hlasů. Nejlepší hlasující za měsíc jdou vždy automaticky odměňováni cennými odměnami.

Seznam nejlepších hlasujících je každý měsíc zveřejňován na našem Discordu – Sekce Leaderboards.

Bedničky #

Na serveru se nachází několik druhů výherních bedýnek – tzv. crates.

Ultra truhla – Nejlepší truhla na serveru – lze získat za aktivitu ve hře, z eventů a také malé % z hlasování.

Vote bedna – Odměna z hlasování s odměnami, které nejsou k zahození.

Podpultovka – Podpultová truhla, kterou prodává tajný obchodník na spawnu a dá se koupit za emeraldy

ChatHra bedna – Odměna za zodpovězení chathry. Jedná se o spíše menší výhry, ale i zde můžeš s malým % získat ultru.

Parkour bedna – Odměna za dokončený parkour jednou za 14 dní. Lze získat hodnotné odměny od Emeraldů až po speciální Parkour Armory a zbraně.