Hráčské stánky

Hráčské stánky jsou jednou z forem vydělávání emeraldů na serveru. Díky strategické lokaci přímo na spawnu jsou přehledné a hráč si zde rychle koupí co chce. Na serveru máme celkem 32 stále aktivních stánků.

Získání stánku #

Stánek je možné získat pouze tehdy, pokud je nějaký na /warp trh volný. To, jestli je nějaký stánek volný, se dozvíme zeleným popiskem nad stánkem.

Všimni si, že stánky jsou také očíslovány (1-44). To slouží ke snazší orientaci na trhu a na dělání si “reklamy” v chatu.

Pokud jsme nějaký takový stánek našli a jsme přesvědčeni si jej koupit, stačí kliknout na vesničana stojícím ve stánku. Pro koupení shopu je zapotřebí mít 64 smaragdových bloků.

Pro koupení stačí kliknout na jeden ze dvou smaragdů.

Hotovo! Nyní si jdeme našeho obchodníka nastavit.

Nastavení stánku #

Po zakoupení stánku si do truhly, na které vesničan stojí, dáme věci, které chceme prodávat. Dávej však pozor na to, aby v truhle zůstaly některá pole volná na případný výdělek.

Nyní můžeme nastavit vesničanovi ceny a množství, za které předměty prodávat. To učiníme zmáčknutím Shift + Pravé tlačítko na vesničana.

Otevře se nám následující menu:

V prvním řádku jsou předměty, které jsme do truhly vložili. Ty se do menu přidají automaticky po vložení do truhly. Pokud chceme prodávat např. 2 železa najednou, stačí kliknout Levým tlačítkem pro přidání množství. Pravým zase ubíráme.

Ve druhém a třetím řádku vidíme bariéry. Díky nim se nastavuje cena produktu. První řádek nastavuje cenu v emerald blocích, druhý v emeraldech. Klikáním na bariéry cenu upravujeme následujícím způsobem:

  • Levé kliknutí: +1
  • Pravé kliknutí: -1
  • Shift + Levé kliknutí: +10
  • Shift + Pravé kliknutí: -10

Samozřejmostí je, že jdou ceny v emerald blocích a emeraldech kombinovat. Není problém, aby jeden item stál třeba 2 emerald bloky a 3 emeraldy k tomu.

Knihy ve čtvrtém řádku jsou stránky, pokud je ve stánků věcí na prodej více. Maximálně je 5 stránek produktů (45).

Jmenovka v levém dolním rohu slouží k přejmenování obchodníka. Po kliknutí na ní můžeme do chatu napsat, jaké jméno náš obchod ponese. Do názvu lze dát mezery, ovšem nelze používat znaky s diakritikou. Zprávu odešleme do chatu bez lomena. Pokud si stánek nepřejmenujeme, ponese jméno Obchodník.

Kliknutím na truhlu otevřeme obchodníkovu truhlu. Můžeme buď přes toto menu, nebo také i přímo pod obchodníkem.

Zvon značí notifikace. Pokaždé, když budeš online a někdo si od tebe něco koupí, dostaneš notifikaci, kdo, co a kolik si toho koupil. Klikáním na zvon přepínáme, pokud tato oznámení chceme dostávat či nikoliv. Notifikace vypadá následovně:

Vajíčkem měníme, zda-li chceme obchodníka malého (baby variantu) či velkého, dospělého jedince. Doporučujeme velkého, pak se na něj případným zájemcům lépe kliká a nepřehlédne ho.

Bariéra uprostřed mění vesničanovo povolání. Vesničané mají celkem 14 povolání a díky tomu i různé vzhledy.

Díky koženému brnění můžeme měnit biom vesničana. V každém biomu vypadá vesničan jinak.

Pomocí kamene upravujeme kapsičku obchodníka – indikátor pokročilosti. Zde se však jedná jen o estetickou záležitost.

Bariéra v pravém dolním rohu maže obchodníka.

Podmínky #

Abychom mohli zajistit velkou nabídku zboží na trhu ale také stále doplněné stánky, musíme ty staré, neaktivní a prázdné promazávat.

Admin team dělá minimálně jednou týdně na trzích kontrolu. Ať už kontrolování minimálních cen, tak také toho, zda-li stánek něco nabízí a také aktivitu jeho vlastníka. Pokud stánek zeje prázdnotou a jeho majitel je delší dobou neaktivní*, je admin team oprávněn tento stánek smazat a dát tak možnost jinému aktivnímu hráči vlastnit stánek. Bývalému majiteli stánku budou věci z truhly dány na ostrov, a to zpravidla co nejblíže bedrocku. Aktivní hráči a ti, kteří si jej pravidelně doplňují nemusí mít strach, že o své věci přijdou. Stánek smazán nebude.

*Delší doba neaktivity se rozumí 10 dní a více.