1.19 je tady!

Vážení ostrované,

ano, čtete správně, je to tady! Jako první Skyblock server na CZ/SK dnes přecházíme na verzi 1.19!

Nová verze také s sebou přináší spoustu nových bloků a mobů, zde se můžete podívat jaké a jak půjdou na serveru získat.

Bloky:

Froglight – žabosvit

Celkem tři druhy: okrový (ochre), nazelenalý (verdant) a nebo perleťový (perlescent).
Lze získat pomocí žáby, která když zabije magma slizouna, tak dropne tento blok. Výsledná barva je poté podle typu žáby. Okrový – oranžová žába, nazelenalý – zelená žába, perleťový – bílá žába.


Mangrove – kořenovník

Zbrusu nový typ stromu s načervenalou barvou. Tento nový strom je také speciální tím, že roste ze zcela jiných saplingů, než z jakých jsme byli doposud zvyklí. Tyto saplingy se nazývají propagule neboli výhonky. Získávat je lze celkem jednoduše – stačí klikat bonemealem na listí mangrovy a výhonky se objeví na spodní straně listu. Sapling bude přidán do shopu.

Kořenovník potřebuje ke svému růstu větší prostor – minimálně 3 bloky od výhonku na každou stranu. Pokud strom úspěšně vyroste, lze si všimnou že generuje úplně nové bloky: Nové načervenalé dřevo, nové listy, kořeny (ty lze vykopat i bez nástroje), na kořenech občas mechové koberce a na listech také liány. Zajímavostí také je, že i na tomto stromě se může vygenerovat včelí úl.


Mud – bahno

Bahno lze na serveru získat pomocí kliknutí na hlínu nebo hrubou hlínu s lahvičkou vody. Tento proces lze také automatizovat pomocí dávkovače. Bahno lze také vysoušet, položením nad blok, pod kterým je špička krápníku, díky čemuž odkape voda, bahno se vysuší a vznikne jíl (clay). Nyní tedy máme i vanilla cestu zisku jílu na skyblocku.


Packed mud – hutné bahno

Hutné bahno se vyrábí pomocí vanilla receptu – 1 bahno a 1 obilí = 1 hutné bahno. Tento blok může být dále použit na výrobu mud bricks – česky vepřovice.


Mud bricks – Vepřovice

Vyrábí se ze 4 packed mud. Z tohoto bloku se dá dále klasickými recepty vyrobit schody, zdi nebo půlbloky.


Sculk

Sculk lze na serveru získat pomocí sculk katalyzátoru – pokud umře nějaký mob v jeho blízkosti, tak se vygeneruje sculk, společně s “liánami”. Pozor, sculk se může rozrůstat a nahrazovat cenné bloky (například hlínu)


Skulkový katalyzátor

Tento blok lze získat výhrou v ultra truhle – podobně jako například ametyst. Díky tomuto bloku lze získávat skulk, skulková čidla (9% šance) nebo skulkové kvíláky (1% šance). Tento blok je přemístitelný.


Skulkový kvílák

Blok s bohatou animací. Na našem skyblocku ovšem nevyvolává wardena, slouží čistě k dekoračním účelům.


Skulkový senzor

Zbrusu nový redstonový prvek, který reaguje na zvuky a otřesy. Lze využívat u mnohých redstone obvodech. Získatelný pomocí skulkového katalyzárotu.

Mobové

Allay – Alík

U nás na serveru lze získat pomocí spawn vajíčka z ultra crate. Nelze prozatím množit.


Žába

Lze získat pomocí bažinového biomu z /is biomes. Množit se dají pomocí slizu. Po množení nakladou pulce do nejbližší vody. Tyto pulce lze přenášet do jiných biomů a získávat tak jiné druhy žab. (Žába získá barvu podle biomu, ve kterém se z pulce stane žába.)

Doufáme, že oceníte naší rychlost při implementaci této aktualizace na server a odpustíte nám případné nedostatky, které se budeme snažit co nejrychleji řešit. Nedostatky nám prosím hlaste na náš Discord server.